krok po kroku video

Tricki 3ds max – topologia a ściana z kamieni

tricki-3ds-max-modelowanie-kamienie

Czy w Twoim projekcie występują czasem ściany z kamyczków czyli tzw. otoczaków lub podobnych rzeczy? Dzisiaj pokażę Ci tricki w 3ds max, dzięki którym zrobisz to w 2 minutki. 

Gotów na odrobię magii?

Można oczywiście pobierać modele kamyków, a następnie użyć scattera do rozsiania ich po powierzchni ściany. Można je też wymodelować samemu i również je zescatterować.
Plusem będzie fajna jakość, zaś minusem – czas.

Mam nadzieję jednak, że jesteś tu po to by ogarnąć 3ds maxa. A jeśli tak to dzisiaj pokaże Ci pewne tricki w 3ds max. Takie, które pomogą nie tylko ze ścianami z kamieni, ale też z wieloma innymi rzeczami.

A można szybciej?

A pewnie, że można!

W 3ds maxie jest bardzo dużo wbudowanych modyfikatorów i ułatwiających życie narzędzi.

Nie sposób oczywiście ogarnąć wszystkie, ale w sumie i po co?

Te, które są naprawdę użyteczne to już dużo mniejsza lista i to jesteś w stanie spokojnie ogarnąć. 🙂

Poniżej znajdziesz krótki tutorial 3ds max z mega szybkim sposobem tworzenia modelu 3d ściany z kamyczków aka otoczaków.

Tricki w 3ds Max – ściana z kamieni

Jak widzisz modelowanie ściany z kamieni może być całkiem szybkie. I co ważniejsze – te tricki pozwolą Ci na wiele innych rzeczy. Dzięki topologi w 3ds max możesz tworzyć np. płyty chodnikowe. Albo ule. Albo ludzie komórki. Tak naprawdę wszystko w co wpisują się dane kształty. To naprawdę świetne tricki i narzędzia. Zdecydowanie takie, które ułatwiają tworzenie wizualizacji 3D.

Połączenie topologi z narzędziami takimi jak extrude, shell, czy turbosmooth może naprawdę zdziałać cuda. To co z nimi zrobisz, zależy tylko od twoje wyobraźni. :))

Z czasem postaram się dodawać więcej takich tricków 3d max, ale gdybyś miał jakieś pomysły to pisz do mnie śmiało. Zawsze jestem otwarty na wszelki propozycje.

Szybkie modelowanie architektury?

Chcesz przy okazji poznać więcej sposobów i tricków modelowania?

Jeśli tak, to sprawdź artykuł z szybkim modelowaniem architektury i wnętrz w 3ds maxie: https://renderhunters.com/modelowanie-w-3ds-max/

Author

Patryk Arendt