krok po kroku video

3ds Max się zawiesza? Optymalizacja to przyjaciel.

optymalizacja 3ds max proxy warstwy

3ds Max się zawiesza? Każdy z nas kiedyś to przechodził. Pracujemy sobie w rytmie ulubionej piosenki, popijamy pyszną kawę dodając coraz to nowe modele do naszej sceny, aż tu nagle bum. Wszystko się zacina. Program nie reaguje przez kilka dobrych minut, a my zamieramy w środku. 

Jeśli znasz to uczucie, lub dmuchasz na zimno i po prostu chcesz zawczasu dowiedzieć się w jaki sposób możesz zoptymalizować swoją scenę w 3ds Maxie, to ten artykuł jest dla Ciebie. 

3ds Max się zawiesza – jak to naprawić?

Jeśli Twój komputer to potwór, to być może nawet nie zauważasz różnicy na co dzień, ale z doświadczenia wiem, że każdy sprzęt można zapchać dlatego optymalizacja to klucz.

Gdybyś jednak miał słabszy sprzęt, co automatycznie powoduje problem z zamulającym 3ds Maxem to pewnie zdarza Ci się nieodparta ochota wyrzucenia komputera przez okno.

Warto więc wyrobić sobie pewne nawyki i stosować je za każdym razem, a nie tylko w kryzysowych sytuacjach. Jeśli jednak jesteśmy podobni, to zazwyczaj przypominasz sobie o tym za późno.

Ale spokojnie, w dzisiejszym tutorialu pokażę Ci 3 sposoby, które sprawią, że praca w maxie będzie wchodzić jak nóż w masło.

3 Sposoby Optymalizacji

Sposobów na optymalizację sceny w 3ds maxie jest naprawdę dużo, ale dzisiaj pomówimy sobie o kilku, które łatwo wprowadzisz w życie.

W filmie opowiem Ci o trzech sposobach, dzięki którym praca przy wizualizacjach w 3ds maxie i coronie stanie się przyjemniejsza i płynniejsza.

Omówimy sobie takie rzeczy jak:

  • praca na warstwach,
  • corona proxy
  • opcja display as a box.

Wszystko, by pracowało nam się w 3ds Maxie miło i przyjemnie! 🙂

W tym video tutorialu 3ds Max dowiesz się co zrobić gdy 3ds max się zawiesza.

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie płynna praca w 3ds maxie to podstawa. Inaczej szybko się denerwuję i praca przestaje być przyjemna.

Szczególnie wtedy, gdy projekt robi się coraz większy i większy, a deadline szybko się kurczy. W takich sytuacjach optymalizacja sceny w 3ds maxie bywa zbawienna, mimo, że często bywa niedoceniana.

Lepiej uczyć się na cudzych błędach, więc zaufaj mi i warstwy oraz proxy traktuj jako must-have.

Zatem do dzieła, optymalizuj scenę i pracuj płynnie w 3ds maxie ! 🙂

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii krok po kroku (3ds Max, Corona Renderer):

Author

Patryk Arendt